FOTO: “Nordic Plast” investē 2,8 miljonus eiro ražotnes modernizācijā

Aplūko kartē

Aplūko kartē

17.01.2023

 

Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīca SIA “Nordic Plast” investējusi 2,8 miljonus eiro jaunā otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnijā. Jaunā līnija ir automatizēta un nodrošina materiālu priekššķirošanu un attīrīšanu no piejaukumiem. Līdz ar jauno šķirošanas līniju “Nordic Plast” otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas  pieaugs līdz pat 30%.

“Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt, lai iespējami vairāk polimēra iepakojumu nonāk otrreizējā apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu. Līdz šim iepakojuma šķirošanā lielā mērā balstījāmies uz roku darbu, kas, lai arī nodrošina augstu kvalitāti, tomēr ierobežo iespējas straujāk kāpināt ražošanas jaudas. Pateicoties jaunajai automatizētājai šķirošanas līnijai, mūsu rūpnīcas jaudas pieaugs līdz 300 tonnām mēnesī jeb 30%. Turklāt jaunā šķirošanas līnija palīdzēs mums kāpināt gan efektivitāti, gan arī mūsu konkurētspēju starptautiskajos tirgos un palīdzēs nodrošināt nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti mūsu klientiem,” stāsta SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars.

Jaunā iekārta paredzēta darbam ar dažādas tīrības materiāliem, tādējādi veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums arī attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi - no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025.gadam. Šķiroti tiks visi polimēru materiāli, ko jau pārstrādā “Nordic Plast”: LDPE plēve (zema blīvuma polietilēns), HDPE (cietās plastmasas izstrādājumi) un PP (polipropilēns).

“Mūsu misija ir atrast vērtību lietās, kas citiem šķiet vairs nevajadzīgas. Tāpēc atkritumus primāri uzlūkojam kā resursus, lai radītu jaunus izejmateriālus un veicinātu aprites ekonomiku. Attiecīgi mērķtiecīgi investējam jaunos risinājumos, lai pārstrādātu arvien plašāku iepakojumu un citu materiālu klāstu. Investīcijas “Nordic Plast” modernizācijā ir būtisks solis šī mērķa sasniegšanā un rada priekšnoteikumus jaunu produktu attīstībai. Vienlaikus turpinām strādāt arī pie citiem attīstības projektiem, ik gadu paredzot apjomīgas investīcijas efektivitātes un konkurētspējas uzlabošanai “Eco Baltia” uzņēmumos, kas sevi arvien pārliecinošāk pierāda kā starptautiskus spēlētājus ar ieguldījumu visas Eiropas ilgtspējā,” uzsver AS “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Saskaņā ar Vītautu Plunksni, “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneri un “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju, Fonda stratēģija ir attīstīt visus sava investīciju portfeļa uzņēmumus gan ar jaunu uzņēmumu iegādes darījumu palīdzību, gan organiskās izaugsmes ceļā. Investīcijas „Nordic Plast“ ražošanas jaudu paplašināšana tam ir lielisks piemērs,“ saka Plunksnis.

Veiktās investīcijas jaunās “Nordic Plast” līnijas izveidei daļēji segtas no Eiropas Savienības fonda projekta “SIA “Nordic Plast” polimēru pārstrādes parks” (Nr.5.2.1.2/17/A/005) līdzekļiem.

Foto no SIA “Nordic Plast” rūpnīcas, kur uzstādīta jaunā šķirošanas līnija: https://failiem.lv/u/cmrxzvmqm

 

Kontaktinformācija

Tālrunis: + 371 25726502

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltija.lv