SIA “Nordic Plast” iegūst “EuCertPlast” sertifikātu par pārstrādāto izejvielu atbilstību Eiropas kvalitātes standartiem

Aplūko kartē

Aplūko kartē

02.10.2020

Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes grupas SIA “Eco Baltia grupa” polimēru materiālu pārstrādes uzņēmums SIA “Nordic Plast” ir ieguvis Eiropas mēroga sertifikācijas programmas "EuCertPlast” sertifikātu, kas darbojas saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) standartu EN 15343:2007. Pamatojoties uz to, ražotāji, kuri izmanto “Nordic Plast” ražotās otrreizējās izejvielas, iegūst oficiālu apliecinājumu par pārstrādāto materiālu izcelsmi, izsekojamību, sastāvu un tā kvalitātes atbilstību “EuCertPlast” prasībām.

“Diendienā strādājam pie tā, lai pēc iespējas sistematizētu pārstrādes procesus, tādējādi veicinot ražošanas efektivitāti, kā rezultātā varam nodrošināt kvalitatīvu un augstvērtīgu gala produktu. Jau pagājušajā gadā ieviesām kvalitātes vadības un vides pārvaldības sistēmas atbilstoši Starptautiskās Standartizācijas organizācijas sertifikātiem ISO 9001 un ISO 14001.Tāpat uzņēmumā aktīvi ieviešam LEAN kultūru, kas palīdz savlaicīgi identificēt uzņēmumā nepieciešamos uzlabojumus un celt savu konkurētspēju eksporta tirgos. "EuCertPlast” ir viens no nozīmīgākajiem sertifikātiem Eiropas pārstrādātājiem, apliecinot visa ražošanas procesa un gala produkta kvalitāti,” pauž SIA “Nordic Plast direktors Andris Trumars, piebilstot, ka šobrīd Eiropas tirgus plastmasas iepakojumu pārstrādē ir salīdzinoši piesātināts un joprojām cīnās ar Covid-19 krīzes ietekmi , tāpēc augstvērtīgs, patērētāja vajadzībām un Eiropas prasībām atbilstošs materiāls ir nozīmīgs faktors, lai tajā noturētos.

Iegūtais “EuCertPlast” sertifikāts apliecina, ka visas “Nordic Plast” ražotās izejvielas iegūtas, pārstrādājot otrreizējos polimēra materiālus, tostarp arī pierādot produkcijas izcelsmi un kvalitāti. Sertifikācijas laikā vērtēti uzņēmuma ražošanas posmi, sākot ar izejvielu iegādi, pārstrādes procesu un beidzot ar gatavās produkcijas realizāciju. Apliecinājums ļauj uzņēmuma klientiem, kuri ražošanā izmanto pārstrādātus plastmasas materiālus, izpildīt tālākās prasības attiecībā uz turpmāku produktu ražošanu un novietošanu tirgū.

Sertifikācijas mērķis ir veicināt videi draudzīgu plastmasas pārstrādes procesu saskaņā ar vispārpieņemto Eiropas standartu EN 15343:2007, kas  atbilst starptautiskajam ekomarķējumu standartam ISO 14024, kā arī pasaulē pirmā ekomarķējuma “Blue Angel” prasībām. “EuCertPlast” sertifikāts pēc uzņēmuma atzinīga novērtējuma tiek piešķirts uz vienu gadu. Starp “EuCertPlast” sertificētajiem uzņēmumiem ir plastmasas pārstrādātāji no Vācijas, Francijas, Polijas, Itālijas, Austrijas, Spānijas un citām Eiropas valstīm.

 

SIA “Nordic Plast” ir viens no vadošajiem polimēru otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kur tiek pārstrādāti dažādi lietoti LDPE, HDPE un PP izstrādājumi, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas – dažāda veida granulas. Uzņēmums aktīvi seko līdzi tehnoloģiju attīstībai, nodrošinot procesu modernizēšanu, kā arī ik gadu palielina ražošanas jaudas. Rūpnīca atrodas Olainē un tajā strādā vairāk nekā 100 darbinieki. Uzņēmums gadā saražo ~12000 tonnas gatavās produkcijas, no kurām 98% eksportē.  Plašāka informācija par SIA “Nordic Plast” pieejama www.nordicplast.lv.

SIA “Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā. “Eco Baltia grupas” uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. 2019.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 70,6 milj. EUR. “Eco Baltia grupa” nodrošina vairāk nekā 800 darba vietas. Grupas uzņēmumi sadarbojas ar 40 000 klientiem Latvijā un ārpus tās.

 

Kontaktinformācija

Tālrunis: + 371 25726502

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltija.lv