SIA “Nordic Plast” rūpējas par kvalitāti – ievieš jaunus ISO standartus

Aplūko kartē

Aplūko kartē

27.08.2019

Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas “Eco Baltia grupa” piederošajā polimēru pārstrādes uzņēmumā SIA “Nordic Plast” šovasar ieviestas pasaulē vispāratzītās kvalitātes vadības un vides pārvaldības sistēmas, par kurām saņemti Starptautiskās Standartizācijas organizācijas (ISO) sertifikāti – ISO 9001 un ISO 14001. Tāpat atjaunots ISO 50001 sertifikāts par veiksmīgu energopārvaldības procesu īstenošanu.

“Esam gandarīti par ieguldīto darbu, jo ieviestie uzlabojumi kopā ar LEAN metožu ieviešanu uzņēmumā ļaus mums turpmāk strādāt vēl efektīvāk. Uzlabojot un standartizējot procesus, mums ir izdevies sistematizēt rūpnīcas darbību, identificēt potenciālos riskus un nodrošināt iespēju vēl veiksmīgāk koordinēt dažādus ražošanas procesus. Tādējādi varam apliecināt mūsu gala produktu kvalitāti, kā arī savlaicīgi identificēt nepieciešamos uzlabojumus un celt savu konkurētspēju eksporta tirgos,” ISO nozīmi uzsver SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars. ”Tāpat šogad, sasniedzot pagājušajā gadā izvirzītos mērķus, esam veiksmīgi atjaunojuši energoefektivitātes sertifikātu (ISO50001). Ņemot vērā to, ka elektroenerģija ir  uzņēmumā visvairāk patērētais resurss, mums ir svarīgi sekot līdzi izmantotajām jaudām un patēriņam, lai kļūtu efektīvāki un mūsu energoresursu patēriņš būtu maksimāli mazāks,” norāda Trumars, piebilstot, ka ISO sertifikāti kalpo kā apliecinājums arī uzņēmuma partneriem par SIA “Nordic Plast” kā stabilu, atbildīgu un ilgtspējīgu partneri.

Jaunās ISO vadības sistēmas ieviestas ar mērķi izveidot procedūru kopumu, kas regulē uzņēmuma rūpnieciskos procesus, to ietekmi uz vidi, kā arī apliecina ražoto izejvielu kvalitāti. Piemēram ISO 9001 sertifikācijas laikā tika izveidotas kontroles vadlīnijas materiālu šķirošanai, produktu smalcināšanai, gala produkta kvalitātes pārbaudēm un novērtēšanai, kā arī to atbilstošai iepakošanai un marķēšanai.

Savukārt ISO 14001 ieviešanas laikā tika izvērtēta “Nordic Plast” ražošanas darbības ietekme uz apkārtējo vidi un noteikti veidi, kā to novērst. Tā īstenošanai tika izveidota speciāla patērēto materiālu uzskaites sistēma, paredzot iespēju izvairīties no jebkādiem zudumiem, bet nevajadzīgo novirzīt citiem mērķiem. Tāpat būtiska uzmanība pievērsta  darba drošības jautājumiem, ieviešot vairākus uzlabojumus esošajiem procesiem, kā arī nosakot kontroles mehānismus, kā pārliecināties par to izpildi.

SIA “Nordic Plast” ir viens no vadošajiem polimēru otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kur tiek pārstrādāti dažādi lietoti LDPE, HDPE un PP izstrādājumi, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas – dažāda veida granulas. Uzņēmums aktīvi seko līdzi tehnoloģiju attīstībai, nodrošinot procesu modernizēšanu, kā arī ik gadu palielina ražošanas jaudas. Rūpnīca atrodas Olainē un tajā strādā vairāk nekā 100 darbinieki. Uzņēmums gadā saražo ~7000 tonnas gatavās produkcijas, no kurām 99% eksportē.  Plašāka informācija par SIA “Nordic Plast” pieejama www.nordicplast.lv.

SIA “Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā. “Eco Baltia grupas” uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 53,4 milj. EUR. “Eco Baltia grupa” nodrošina vairāk nekā 750 darba vietas. Grupas uzņēmumi sadarbojas ar 46 600 klientiem Latvijā un ārpus tās.

 

Kontaktinformācija

Tālrunis: + 371 25726502

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltija.lv