“Nordic Plast” uzņēmuma attīstībā plāno ieguldīt 1,7 miljonus EUR

Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmums SIA “Nordic Plast”, kas ir viens no vadošajiem polimēru pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, plāno investēt 1,7 miljonus EUR uzņēmuma attīstībā. Investīciju mērķis ir palielināt pārstrādāto granulu ražošanas jaudu un nodrošināt nepieciešamos apstākļus uzņēmuma turpmākai izaugsmei. Papildus tam kā daļa no kopējā investīciju un attīstības plāna uzņēmums sāk ieviest jaunu vizuālo identitāti.

2023. gadā “Nordic Plast” ieguldīja 2,8 miljonus EUR jaunas automatizētas plastmasas šķirošanas un pārstrādes līnijas izveidē, lai kāpinātu ražošanas jaudas par aptuveni trešdaļu. Šogad plānots turpināt pērn uzsāktās iniciatīvas uzņēmuma attīstības veicināšanai, kā vienu no virzieniem nosakot uzņēmuma efektivitātes kāpināšanu. Šī gada pavasarī uzsākta uzņēmuma darbības pārcelšana no Olaines, kurā “Nordic Plast” uzturējās vairāk nekā 20 gadus, uz jaunām telpām Jelgavā, Aviācijas ielā 18 G. Tāpat plānots paplašināt ražošanas aprīkojumu ar jaunām iekārtām.

Jelgavas teritorijā kopumā ir pieejami 2 ha plānotajiem attīstības projektiem – notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvei, saules parka izveidei elektroenerģijas izmaksu samazināšanai, kā arī noliktavas telpu izbūvei izejmateriālu glabāšanai. Tāpat tuvāko gadu laikā plānots kāpināt pārstrādes kapacitāti un veikt lielākus izejmateriālu uzkrājumus, paplašinot ražošanas telpas.

“Nordic Plast” direktors Andris Trumars komentē: “Ik gadu pie mums ražotnē nonāk līdz 20 000 tonnu dažādu polimēru, kuru pārstrādei Eiropas Savienība arvien piemēro stingrākas prasības. Tieši tāpēc viens no svarīgākajiem “Nordic Plast” mērķiem ir panākt, ka pēc iespējas vairāk otrreizējo materiālu nonāk apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu. Līdz ar pārcelšanos uz Jelgavu mums būs ne tikai piemērotas telpas attīstības projektiem, bet arī daudz plašākas iespējas kāpināt ražošanas jaudas, stiprināt savas tirgus pozīcijas gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, vienlaikus ceļot uzņēmuma ieguldījumu aprites ekonomikas veicināšanā. Papildus tam pāreja uz modernākām grafiskajām vadlīnijām kalpo kā vizuāls apliecinājums uzņēmuma uzsāktajām un plānotajām iecerēm”.

“Nordic Plast” vīzija ir kļūt par vadošo partneri aprites ekonomikas veidošanā, bet misija – piešķirt jaunu dzīvi ikvienam plastmasas iepakojumam, ko grafiski atveido vizuālās identitātes pamatelementi – logotips, krāsu palete un burtveidols. Logotips simboliski atveido nebeidzamo aprites ekonomikas ciklu. Savukārt identitātes trīs pamattoņi – zilā, zaļā un rozā krāsa – ir vizuāls apliecinājums uzņēmuma vērtībām – atklātībai, atbildībai, attīstībai.

Jauno vizuālo identitāti uzņēmums prezentēs Eiropas prestižajā izstādē “The Plastics Recycling Show Europe 2024”, kas notiks 19.-20. jūnijā Amsterdamā, apskatot plastmasas pārstrādes industrijas jaunākos sasniegumus, inovācijas un nozares tendences. “Nordic Plast” ir nominēts produktu Inovācijas balvai, kuras apbalvošana notiks izstādes norises laikā.

Par SIA “Nordic Plast”:

SIA “Nordic Plast” ir viens no vadošajiem polimēru pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kurā tiek pārstrādātas lietotas polietilēna LDPE plēves un PP (polipropilēna) izstrādājumi. Kopš uzņēmuma dibināšanas 2001. gadā “Nordic Plast” ražošanas jaudas katru gadu ir pieaugušas, 2022. gadā sasniedzot jau 10 171 tonnu. Pārstrādes rezultātā top kvalitatīvs un augstas pievienotās vērtības galaprodukts, tostarp, LDPE un PP granulas, ko izmanto dažādu detaļu un sagatavju ražošanai autobūves, plastmasas iepakojuma, plastmasas izstrādājumu, plastmasas sakausējumu un citās nozarēs.