“Nordic Plast” investē 2,8 miljonus eiro ražotnes modernizācijā

Polimēru pārstrādes uzņēmums SIA “Nordic Plast”, kas ir daļa no Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia”, šogad izvirzīts kā viens no finālistiem “Plastics Industry Awards 2023” jeb Plastmasas rūpniecības balvai, kas tiek pasniegta jau 22. gadu par dažādās nozarēs praktizējošu uzņēmumu un privātpersonu sasniegumiem plastmasas izstrādājumu ražošanā, otrreizējā pārstrādē, inovācijās un citās jomās.

“Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt, lai iespējami vairāk polimēra iepakojumu nonāk otrreizējā apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu. Līdz šim iepakojuma šķirošanā lielā mērā balstījāmies uz roku darbu, kas, lai arī nodrošina augstu kvalitāti, tomēr ierobežo iespējas straujāk kāpināt ražošanas jaudas. Pateicoties jaunajai automatizētājai šķirošanas līnijai, mūsu rūpnīcas jaudas pieaugs līdz 300 tonnām mēnesī jeb 30%. Turklāt jaunā šķirošanas līnija palīdzēs mums kāpināt gan efektivitāti, gan arī mūsu konkurētspēju starptautiskajos tirgos un palīdzēs nodrošināt nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti mūsu klientiem,” stāsta SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars.

Jaunā iekārta paredzēta darbam ar dažādas tīrības materiāliem, tādējādi veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums arī attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi – no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025.gadam. Šķiroti tiks visi polimēru materiāli, ko jau pārstrādā “Nordic Plast”: LDPE plēve (zema blīvuma polietilēns), HDPE (cietās plastmasas izstrādājumi) un PP (polipropilēns).

“Mūsu misija ir atrast vērtību lietās, kas citiem šķiet vairs nevajadzīgas. Tāpēc atkritumus primāri uzlūkojam kā resursus, lai radītu jaunus izejmateriālus un veicinātu aprites ekonomiku. Attiecīgi mērķtiecīgi investējam jaunos risinājumos, lai pārstrādātu arvien plašāku iepakojumu un citu materiālu klāstu. Investīcijas “Nordic Plast” modernizācijā ir būtisks solis šī mērķa sasniegšanā un rada priekšnoteikumus jaunu produktu attīstībai. Vienlaikus turpinām strādāt arī pie citiem attīstības projektiem, ik gadu paredzot apjomīgas investīcijas efektivitātes un konkurētspējas uzlabošanai “Eco Baltia” uzņēmumos, kas sevi arvien pārliecinošāk pierāda kā starptautiskus spēlētājus ar ieguldījumu visas Eiropas ilgtspējā,” uzsver AS “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Saskaņā ar Vītautu Plunksni“INVL Baltic Sea Growth Fund” partneri un “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju, Fonda stratēģija ir attīstīt visus sava investīciju portfeļa uzņēmumus gan ar jaunu uzņēmumu iegādes darījumu palīdzību, gan organiskās izaugsmes ceļā. “Investīcijas „Nordic Plast“ ražošanas jaudu paplašināšana tam ir lielisks piemērs,“ saka Plunksnis.

Veiktās investīcijas jaunās “Nordic Plast” līnijas izveidei daļēji segtas no Eiropas Savienības fonda projekta “SIA “Nordic Plast” polimēru pārstrādes parks” (Nr.5.2.1.2/17/A/005) līdzekļiem.