“Nordic Plast” izvirzīts kā viens no “Plastics Industry Awards 2023” finālistiem

Polimēru pārstrādes uzņēmums SIA “Nordic Plast”, kas ir daļa no Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia”, šogad izvirzīts kā viens no finālistiem “Plastics Industry Awards 2023” jeb Plastmasas rūpniecības balvai, kas tiek pasniegta jau 22. gadu par dažādās nozarēs praktizējošu uzņēmumu un privātpersonu sasniegumiem plastmasas izstrādājumu ražošanā, otrreizējā pārstrādē, inovācijās un citās jomās.

“Nordic Plast” nominēts kategorijā “Materiālu inovāciju balva”, kur kopumā iekļuvuši trīs finālisti. Savukārt pavisam kopā apbalvojumiem 14 kategorijās “Plastics Industry Awards 2023”  nominēti vairāk nekā 70 finālisti.

Uzņēmums saņēmis nomināciju par unikāla un tirgū nebijuša materiāla izstrādi. Pēc īpaši “Nordic Plast” radītas tehnoloģijas tiek pārstrādāti būvniecībā un rūpniecībā plaši izmantotie polipropilēna  maisi BigBag, no kuriem tiek ražotas granulas jaunu BigBag maisu ražošanai. Jaunās granulu ražošanas līnijas izveidē ir ieguldīti 2,7 miljoni eiro.

Iegūtās granulas ir pilnvērtīgs materiāls, ko var pievienot līdz pat 50 % apjomā jauna iepakojuma materiāla ražošanā. Būtiski uzsvērt, ka jaunais iepakojuma materiāls, kas tiek ražots no otrreizējās pārstrādes granulām, saglabā augstus kvalitātes standartus, kas apmierina klientu vajadzības. Jauno iepakojuma produktu līniju izveidojis “Nordic Plast” partneris, iepakojuma ražotājs “Thrace Polybulk”.

“Esam pirmais uzņēmums no Latvijas,  kas iekļuvis šādas apbalvojuma finālistu sarakstā, un tas ir augsts novērtējums Latvijas uzņēmumam Eiropas tirgū. Mūsu attīstība ir vērsta uz dažādu polimēra iepakojumu pārstrādi un šīs nozares stiprināšanu kopumā – īpaši, ņemot vērā Eiropas Savienības augstos uzstādījumus atkritumu apjoma samazināšanā. Tas prasa būt zinošiem, sekot līdzi jaunākajām tirgus tendencēm un inovācijām, lai mēs spētu panākt ne tikai iespējami lielu pārstrādātā iepakojuma apjomu, bet arī augstāko galaprodukta kvalitāti saviem klientiem. Esam gandarīti par starptautisku novērtējumu jau fināla līmenī, par ko esam pateicīgi arī mūsu partnerim – iepakojuma ražotājam “Thrace Polybulk”,” pauž SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars.

“Plastics Industry Awards 2023” uzvarētāji tiks paziņoti piektdien, 17. novembrī, Londonā, viesnīcā “Intercontinental London Park Lane”. Vairāk informācijas par balvu pasniegšanu – www.plasticsawards.com.